Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymana grupa okradająca hotele

Data dodania: 5 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Za kradzież sprzętu hotelowego i zniszczenie mienia odpowie przed sądem grupa zatrzymana przez policjantów z powiatu lwóweckiego. Do policyjnego aresztu trafiły 4 osoby, które po wynajęciu pokoju z jednym z hoteli, ukradły znajdujący się w nim cały sprzęt, a następnie odkręciły wodę, zalewając pokój celem odwrócenia uwagi. O zdarzeniu funkcjonariuszy powiadomił właściciel hotelu, który ruszył samochodem za sprawcami, uniemożliwiając im na stacji paliw dalszą jazdę.

3 maja br. około godziny 18.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefoniczną informację od właściciela restauracji i hotelu położonych w okolicach Gryfowa Śląskiego, o osobach, które wynajęły pokój, a następnie ukradły z niego wszystkie rzeczy i oddalają się w kierunku Zgorzelca.

Zgłaszający poinformował też, że ruszył samochodem za nimi i uniemożliwił im dalszą jazdę na stacji paliw. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został skierowany patrol policji który zatrzymał podejrzewanych o kradzież. Okazali się nimi 30 – letni mieszkaniec Wrocławia, 28 – letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, 24 – letnia mieszkanka powiatu gliwickiego oraz 24 – letnia mieszkanka Wrocławia.

Przy zatrzymanych ujawniono skradziony sprzęt. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili też, że mieszkaniec powiatu trzebnickiego jest poszukiwany celem odbycia kary pół roku pozbawienia wolności. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili również, że sprawcy po wynajęciu pokoju ukradli znajdujący się w nim cały sprzęt, a następnie odkręcili wodę, zalewając pokój celem odwrócenia uwagi.

Oprócz kradzieży, podejrzani swoim działaniem wyrządzili szkodę w wysokości około 6,5 tys. złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokuratura i sąd.

Nad sprawą dalej pracują policjanci kryminalni sprawdzając ile podobnych czynów na terenie województwa dolnośląskiego lub kraju mogą mieć na swoim koncie podejrzani.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Lwówek Śląskiego)