Ta strona używa plików cookie!
close

Zarzuty za znieważenie na tle narodowościowym i rasowym

Data dodania: 5 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o znieważenie obywatela Syrii. Pokrzywdzony został zaczepiony w centrum miasta przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich splunął w kierunku Syryjczyka, po czym znieważył go na tle narodowościowym i rasowym. Sprawą zajęli się miejscowi funkcjonariusze, którzy zatrzymali odpowiedzialnego za ten czyn. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Za publiczne znieważenie obywatela Syrii z powodu jego przynależności narodowej i rasowej podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend około godziny 19.00 w centrum Złotoryi. Syryjczyk, mieszkający od pewnego czasu w Złotoryi, został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. W trakcie awantury, jeden z nich splunął w jego kierunku, a następnie wypowiedział słowa o charakterze rasistowskim. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci z lokalnej jednostki. Ustalone okoliczności sprawy pozwoliły na zatrzymanie podejrzewanego o ten czyn 46-letniego złotoryjanina. Mężczyzna był mocno pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut publicznego znieważenia obywatela Syrii z powodu jego przynależności narodowej i rasowej. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Powiązane wiadomości