Ta strona używa plików cookie!
close

Zarzuty za fałszywy alarm - podejrzanemu grozi kara nawet do 8 lat więzienia

Data dodania: 16 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie. Podejrzany spowodował swoim działaniem ewakuację budynku oraz utrudnienia w funkcjonowaniu całej instytucji. Za wywołanie fałszywego alarmu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

12 lipca br. policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca Lubina. Jest on podejrzany o wywołanie 10 lipca 2018 roku, fałszywego alarmu i doprowadzenie do utrudnień w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Głogowie. W wyniku wszczętego alarmu, zarządzono ewakuację wszystkich osób przebywających w budynku sądu. Gmach został przeszukany przez policyjnych pirotechników, którzy nie odnaleźli żadnych ładunków wybuchowych czy niebezpiecznych przedmiotów.

W świetle obowiązujących przepisów za fałszywe alarmowanie, czyli działanie powodujące ewakuację budynków i przeświadczenie, że istnieje realne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

Galeria