Ta strona używa plików cookie!
close

Zarzuty m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej, pobicie i znieważenie na tle narodowościowym usłyszeli trzej mężczyźni zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 9 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Prokuratorskie zarzuty usłyszeli trzej mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy brali udział w zdarzeniu na tle narodowościowym, w sobotę przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu. Do ob. Indii czekającego na tramwaj, podszedł pijany mężczyzna i zaczął krzyczeć, a następnie uderzył mężczyznę. W jego obronie stanął 25-letni wrocławianin, a wtedy do awanturnika dołączyli jeszcze dwaj nietrzeźwi mężczyźni i doszło do bójki. Już po kilku minutach trafili w ręce funkcjonariuszy. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy m.in. przesłuchania świadków, a także osób zatrzymanych dał podstawę do tego, aby odpowiedzieli za swoje czyny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wieczorem, 6 stycznia 2018 roku na przystanku tramwajowym przy placu Dominikańskim we Wrocławiu. Ustalenia przeprowadzone do chwili obecnej przez policjantów potwierdziły, że do obywatela Indii czekającego tam właśnie na tramwaj, podszedł pijany mężczyzna i zaczął krzyczeć, a następnie uderzył mężczyznę. Widząc to 25-letni wrocławianin postanowił pomóc obcokrajowcowi, a wtedy do awanturnika dołączyli jeszcze dwaj mężczyźni. Pomiędzy uczestnikami tego incydentu wywiązała się awantura i bójka.

Wrocławscy policjanci o tym zajściu informację otrzymali od jednego ze świadków i już po kilku minutach zatrzymali trzech podejrzanych. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 20, 22 i 23 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi i z uwagi na stan, w jakim się znajdowali trafili do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Mieli od jednego do ponad dwóch promili alkoholu w organizmie. Później już po wytrzeźwieniu zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Jeden z zatrzymanych posiadał także przy sobie kilka porcji marihuany.

Okoliczności tego zajścia szczegółowo wyjaśniali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto.

Po analizie monitoringu, rozpytaniu i przesłuchaniu świadków, a także osób zatrzymanych całość zgromadzonych materiałów dowodowych została przekazana do prokuratury.

Już kilka godzin później trzej mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej, pobicie, a jeden z nich także za znieważenie na tle narodowościowym ob. Indii. Dodatkowo 22-latek, który posiadał marihuanę odpowie także za posiadanie narkotyków.

Za czyny, o które są podejrzani w świetle obowiązujących przepisów grozi kara do 3 lat pobawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak