Ta strona używa plików cookie!
close

Zaproszenie na VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

Data dodania: 15 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Już dzisiaj rozpocznają się na Dolnym Śląsku VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Policyjni wodniacy reprezentujący 16 komend wojewódzkich oraz Komendę Stołeczną Policji rywalizować będą w pięciu konkurencjach w dniach 15-17 maja 2019 roku na terenie Wrocławia oraz w powiecie trzebnickim. Zawody patronatem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewoda Dolnośląski. Zwycięzcami zeszłorocznej rywalizacji byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Od 15 do 17 maja 2019 roku we Wrocławiu oraz w powiecie trzebnickim policyjni wodniacy rywalizować będą w VI Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Zawody objęte zostały patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachima Brudzińskiego oraz Wojewodę Dolnośląskiego – Pawła Hreniaka.

Na starcie staną reprezentacje 16 komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji. Policyjni wodniacy będą rywalizować w pięciu konkurencjach takich jak: test wiedzy policyjnej, działania ratownicze na basenie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, akcja ratownicza z wykorzystaniem rzutki oraz łodzi wiosłowej i na zakończenie  akcja ratownicza z wykorzystaniem łodzi motorowej.

Najciekawsze konkurencje rozgrywane będą:
• 16 maja 2019 roku w godz. 9.00-14.00 na basenie Gminnego Parku Wodnego w Trzebnicy /działania ratownicze na basenie oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej/
• 17 maja 2019 roku w godz. 10.00-13.00, na Odrze, na wysokości Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu / działania ratownicze z wykorzystaniem łodzi motorowych/.

Jednocześnie podczas rywalizacji policyjnych wodniaków zarówno w Trzebnicy, jak i we Wrocławiu odbędą się festyny prewencyjne na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. W trakcie festynów zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji /we Wrocławiu/, prezentację sprzętu policyjnego oraz innych służb ratunkowych. Dla najmłodszych natomiast przygotowano atrakcje: malowanie twarzy, gry, konkursy, zabawy z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. A ok. godz. 13.00 we Wrocławiu wszyscy będziemy mogli zobaczyć pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego dolnośląskiej Policji.

Serdecznie zapraszamy.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Plakat przygotowany przez Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu zawierający informacje dot. festynu na wodzie, który odbędzie się 17 maja 2019r. o godzinie 9.00

 

Pobierz plakat