Ta strona używa plików cookie!
close

Zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – został zatrzymany

Data dodania: 7 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o złożenie im propozycji wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych realizowanych w związku z kradzieżą mienia. Mężczyzna obiecał funkcjonariuszom 3 tysiące złotych. Gdy policjanci poinformowali go o grożących mu konsekwencjach, stał się agresywny. Został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, groźby karalne oraz o obietnicę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na interwencję do jednego z marketów, gdzie pracownik ochrony ujął mężczyznę na kradzieży różnych artykułów. Sprawca był agresywny i groził mu. Czuć było od niego silną woń alkoholu.

Podejrzany został zatrzymany w celu wykonania dalszych czynności procesowych z jego udziałem. W trakcie przejazdu do komisariatu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych 28 - latek zaproponował policjantom 3 tysiące złotych łapówki. Funkcjonariusze w tej sytuacji poinformowali go o grożących mu z tytułu takiego zachowania konsekwencjach. Odmowa przyjęcia korzyści wywołała w nim silną agresję i zaczął grozić funkcjonariuszom. Następnie został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. 

Za próbę przekupstwa, groźby karalne oraz kradzież mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490