Ta strona używa plików cookie!
close

Zaoferowała kupno kwiatów, a po chwili okradła pokrzywdzoną z pieniędzy

Data dodania: 19 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, krótko po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pieniędzy zatrzymali młodą kobietę podejrzaną o ten czyn. Policjanci odzyskali całą kwotę, którą przekazano następnie pokrzywdzonej. Zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży, za co może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 maja br. na jednej z ulic Trzebnicy. Jak ustalili policjanci, do pokrzywdzonej podeszły dwie kobiety i zaoferowały jej kupno kwiatów. W momencie, gdy wyciągnęła portfel chcąc zapłacić, jedna z nich wykorzystując nieuwagę zgłaszającej dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 800 złotych, po czym spokojnie odeszła. 

Dzięki spostrzegawczości naocznych świadków natychmiast została powiadomiona policja. Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania miejsca zdarzenia zatrzymali podejrzaną, która została rozpoznana przez pokrzywdzoną. Policjanci odzyskali też skradzione pieniądze.

19 - latka jeszcze w tym samym dniu usłyszała zarzut kradzieży, a o jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP Trzebnica
sierż. szt. Daria Szydłowska
tel. 694-438-826