Ta strona używa plików cookie!
close

Zamiast wypoczywać uszkodzili koparko-ładowarkę oraz zniszczyli baloty z sianokiszonką – policjanci zatrzymali pięcioro nastolatków

Data dodania: 28 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Zamiast w przyjemny sposób spędzać pierwsze dni wakacji, pięcioro nastolatków wieczorem trafiło na Komisariat Policji w Głuszycy. Młodzi mieszkańcy tej miejscowości uszkodzili ustawione na polu baloty z sianokiszonką oraz należącą do właściciela terenu koparko-spycharkę. Właściciel oszacował straty na 2 tysiące złotych. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Pięcioro nastolatków w wieku od 12 do 13 lat zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu głuszyccy policjanci prewencji z Głuszycy. Najmłodsi kilka dni wcześniej zakończyli rok szkolny i zapomnieli o właściwym zachowaniu. Poprzez skakanie i deptanie uszkodzili 10 balotów sianokiszonki, które teraz nie nadają się do użytku, a także wybili 7 szyb oraz uszkodzili reflektory i lampy w zaparkowanej nieopodal koparko-spycharce. Właściciel oszacował straty na około 2 tysiące złotych. Za akt wandalizmu nastolatki odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Źródło: KMP we Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

nadkom. Krzysztof Zaporowski