Ta strona używa plików cookie!
close

Zamaskowani, włamywali się i okradali sklepy

Data dodania: 5 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy podejrzani są o co najmniej 6 włamań do jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Łupem sprawców padło mienie o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej podobnych czynów. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 2 jeleniogórzan w wieku 38 i 39-lat podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni od lipca do września br. dopuścili się na terenie miasta co najmniej 6 przestępstw przeciwko mieniu. Podczas włamań do dyskontów spożywczych łupem sprawców padały głównie papierosy i alkohol. Wstępne straty pokrzywdzonych w tej sprawie oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie włamań na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali jeleniogórzan jako podejrzewanych o te czyny. Okazało się, że podczas włamań mężczyźni próbując uniknąć identyfikacji maskowali się kominiarkami. Niewykluczone, że mają na swoim koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają, co stało się ze skradzionym mieniem. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a następnie sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Zdjęcie przedstawia odzyskane rzeczy z włamania