Ta strona używa plików cookie!
close

Zakończyły się warsztaty z policyjnym instruktorem w ramach programu „Potrafię – Reaguję”

Data dodania: 10 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policyjni instruktorzy przeprowadzili ostatnie zajęcia w ramach tegorocznego cyklu warsztatów pn. „Potrafię - Reaguję”. Na ręce Pani Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazano podziękowania za zaangażowanie funkcjonariuszy prowadzących zajęcia. Kolejne kobiety – absolwentki kursu, mogą o sobie powiedzieć, że potrafią reagować w sytuacji zagrożenia. Jak same przyznają, po treningach z policjantami czują się dużo bezpieczniej.

To już druga edycja kursu samoobrony realizowanego przez wrocławskich funkcjonariuszy i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Projekt pod nazwą „Potrafię-Reaguję” dedykowany jest wszystkim kobietom, które chcą podnieść poczucie własnego bezpieczeństwa. Podczas zajęć policjanci radzili, jak unikać sytuacji niebezpiecznych, a także jak postępować z ewentualnym napastnikiem. Zajęcia miały charakter treningów, podczas których uczestniczki pokonywały lęk przed osobą atakującą, zdobywały wiedzę na temat przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom i oczywiście ćwiczyły najskuteczniejsze metody obrony.

Treningi zostały tym razem zorganizowane na matach Szkoły Podstawowej przy ul. Górnickiego we Wrocławiu. W obecnej edycji programu „Potrafię – Reaguję” udział wzięło 35 kobiet. Pod okiem policyjnego instruktora samoobrony i utytułowanego zawodnika brazylijskiego ju-jitsu uczyły się wyprowadzać ciosy, a także jak oswobodzić się z sytuacji, gdy ktoś złapie je za nadgarstek, szyję lub za kurtkę. Szybka i skuteczna reakcja w sytuacji ataku pozwala bowiem zyskać kilka cennych sekund na ucieczkę lub wezwanie pomocy.

To nie ostatnia edycja zajęć. Kolejne zostały zaplanowane tuż przed tegorocznymi wakacjami. O szczegółach oraz terminie naboru poinformujemy m. in. na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Do współorganizatora kursu, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, docierają opinie uczestniczek kursu. Poniżej treść kilku z nich:

Opinia 1: Zajęcia były dla mnie bardzo wartościowe. Wpłynęły na podwyższenie mojej pewności siebie i dały poczucie bezpieczeństwa. Trener na zajęciach był zaangażowany w 100% i motywował skutecznie. Podobała mi się forma prowadzonych zajęć i energetyczny ich charakter. Uczestniczyłam na zajęciach z przyjaciółką i obydwie jesteśmy zadowolone. Oby więcej takich inicjatyw, oczywiście piszemy się na kolejne :)

Opinia 2: Zajęcia z samoobrony dla kobiet " Potrafię-reaguję" przygotowane zostały bardzo profesjonalnie zarówno od strony merytorycznej jak i organizacyjnej. Instruktorzy wprowadzają do zajęć stopniowo, jest czas na powtórki i korygowanie błędów. Swoją pasją do ćwiczeń i zaangażowaniem wręcz zarażają uczestników kursu :)
Jeśli będzie tylko taka możliwość z wielką przyjemnością będę kontynuowała zajęcia :)))

Opinia 3: Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w kursie. Naprawdę mam poczucie, że dużo na nim skorzystałam - wzmocniłam się fizycznie i psychicznie. Zmotywował mnie do dalszych treningów. Przed kursem obawiałam się "lania wody" oraz irytujących uwag instruktora, jednak zarówno organizacja, jak i prowadzenie zajęć były bardzo profesjonalne i z klasą.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski

 

Galeria