Ta strona używa plików cookie!
close

Zakończyła się XVIII edycja szkoleń w ramach programu "Bezpieczna Kobieta"

Data dodania: 27 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca. To już XVIII cykl wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich. Każda z uczestniczek otrzymała specjalny certyfikat z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego w Świdnicy nadkom. Adama Jacka Pilcha.

Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony. To już XVIII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie uczestniczkom zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy.

W części teoretycznej zajęć omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna polegała na symulowaniu sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez policjantów komendy powiatowej, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

 

 

Galeria