Ta strona używa plików cookie!
close

Zakończyła się XVII edycja szkoleń pn „Bezpieczna kobieta” w powiecie świdnickim

Data dodania: 19 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Kolejną edycję szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” przeprowadzili policjanci ze Świdnicy. Była to już XVII edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich. Każda z uczestniczek szkolenia otrzymała specjalny certyfikat z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektora Andrzeja Dobiesa.

Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XVII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną, w której omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinspektor Andrzej Dobies.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

 

 

Galeria