Ta strona używa plików cookie!
close

Zakochani włamywacze

Data dodania: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu jaworskiej i jego 22-letniej partnerce. Jak ustalili policjanci para włamała się do klatki schodowej oraz piwnicy w dwóch budynkach mieszkalnych na terenie Jawora. Ich łupem padły m.in. ubrania, obuwie sportowe, sprzęt RTV oraz sprzęt wędkarski. Teraz podejrzani staną przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do klatki schodowej budynku wielorodzinnego w centrum Jawora miało miejsce w nocy.  Sprawcy dostali się do wnętrza budynku i z szafki  zabrali kurtki, obuwie sportowe oraz sprzęt RTV. W tym przypadku straty jakie spowodowali sięgnęły blisko 2000 złotych.

To nie było wszystko co para miała na sumieniu. Jak ustalili policjanci z komendy powiatowej, dwa tygodnie wcześniej zakochani włamali się do jednej z jaworskich piwnic. Sprawcy ukradli wówczas m. in. specjalistyczny sprzęt wędkarski o wartości 1000 zł. Dodatkowo 19-latek z otwartego pojazdu zaparkowanego w pobliżu centrum miasta, zabrał pozostawioną tam damską torebkę z zawartością portfela wraz z dokumentami oraz telefonu komórkowego.

Zatrzymana para próbowała tłumaczyć się funkcjonariuszom, że pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy przeznaczyli na własne potrzeby. Policjanci odzyskali częściowo skradzione przedmioty.

Zakochani odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem. W świetle kodeksu karnego, za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
st. asp. Ewa Kluczyńska