Ta strona używa plików cookie!
close

Zagubiona dziewczynka bezpiecznie wróciła do domu i do babci – wszystko dzięki właściwej postawie pasażerki autobusu i działaniom policjantów

Data dodania: 13 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Skutecznie zakończyły się działania policjantów, którzy po informacji od zaniepokojonej pasażerki autobusu, doprowadzili do bezpiecznego powrotu do domu zagubionej we Wrocławiu dziewczynki. Kobieta jadąc komunikacją miejską zainteresowała się losem podróżującej samej 12-latki. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie rodziny dziewczynki, która jak się okazało była niepełnosprawna i kontakt z nią był utrudniony. Na szczęście po krótkim czasie policjanci mogli przekazać dziecko pod opiekę babci. Kobieta była bardzo szczęśliwa, że w tak krótkim czasie dziecko wróciło do domu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście otrzymali zgłoszenie, że w autobusie miejskim przy Placu Grunwaldzkim przebywa dziewczynka, która obecnie znajduje się pod opieką jednej z pasażerek. Kobieta zainteresowała się dzieckiem bez opieki jadącym autobusem. Podczas rozmowy z policjantami przekazała informację, że dziewczynka jest niepełnosprawna. Dziecko wypowiadało jedynie nazwę jednej z ulic w dzielnicy Fabryczna i kontakt słowny z nią był bardzo utrudniony. Policjanci natychmiast podjęli działania i ustalili, że do autobusu dziewczynka wsiadła na przystanku na osiedlu Kozanów i przejechała sama niemal całe miasto.

Dyżurny od razu rozesłał komunikat z informacją o odnalezionej dziewczynce, do innych jednostek terenowych powiatu wrocławskiego, załączając również jej zdjęcie. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Po niespełna godzinie do Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zgłosiła się babcia 12-letniej dziewczynki z niepełnosprawnością.

Gdy policjanci okazali jej zdjęcie dziecka, kobieta od razu rozpoznała swoją wnuczkę. Dziewczynka została przewieziona do komisariatu, gdzie czekała już na nią szczęśliwa babcia.

Starsza kobieta poinformowała policjantów, że podczas wchodzenia do domu, wnuczka samowolnie się oddaliła. Szukała jej po całej okolicy, aż zaniepokojona trafiła do komisariatu policji. Tam czekały ją dobre wiadomości i szybkie spotkanie z wnuczką. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom za jej odnalezienie i powrót do domu.

Mając na uwadze tą sytuację, a także okres wakacyjny, policjanci apelują o należyte sprawowanie opieki nad dziećmi. Na pochwałę zasługuje godna naśladowania postawa jednej z mieszkanek Wrocławia, która widząc zagubione dziecko, nie pozostała obojętna i zareagowała w sposób właściwy.

Źródło: KMP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski