Ta strona używa plików cookie!
close

Zaczęło się od domowej awantury, a skończyło na tymczasowym areszcie

Data dodania: 13 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Na 3 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna zatrzymany przez lwóweckich policjantów podczas awantury domowej. Okazało się, że sprawca przebywając w miejscu zamieszkania notorycznie nadużywał alkoholu oraz znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Ponadto próbował młotkiem pozbawić życia swojego ojca oraz podpalić posesję. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli także w miejscu zamieszkania mężczyzny nielegalnie posiadaną amunicję do broni ostrej, gładkolufowej oraz kbks-u. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej. Do zdarzenia miało dojść w pobliskiej miejscowości koło Lwówka Śląskiego. Na miejsce pojechał policyjny patrol.

Funkcjonariusze potwierdzili, że młody mężczyzna przebywając w miejscu zamieszkania notorycznie nadużywa alkoholu oraz znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Z uwagi na to, iż policjanci po raz kolejny podejmowali interwencję w tym miejscu postanowili zatrzymać awanturnika.

Jak się okazało 26-latek próbował także młotkiem pozbawić życia swojego ojca oraz podpalić posesję. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli także w miejscu zamieszkania mężczyzny nielegalnie posiadaną amunicję do broni ostrej, gładkolufowej oraz kbks-u. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że przebywał on już w zakładzie karnym także za wcześniejsze znęcanie się nad rodziną.

Z uwagi na szereg popełnionych przestępstw oraz zagrożenie życia i zdrowia domowników na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres 3 miesięcy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063