Ta strona używa plików cookie!
close

Zabezpieczone ponad 700 porcji różnych środków odurzających i tymczasowy areszt dla podejrzanego 

Data dodania: 24 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubina, podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze przeszukując zajmowane przez niego mieszkanie znaleźli ukryte w rękawach odzieży słoiki z nielegalnymi substancjami. Wśród nich była amfetamina, marihuana i metamfetamina w ilości ponad 700 porcji handlowych. Na bazie zgromadzonych materiałów wobec zatrzymanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. 

Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta.Policjanci prowadząc czynności operacyjne ustalili miejsce gdzie mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających. Natychmiast postanowili to sprawdzić. Będąc w mieszkaniu zajmowanym przez podejrzewanego funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Była to m.in.amfetamina, marihuana oraz metamfetamina. Nielegalne środki przechowywano w słoikach, które wsunięto do rękawów różnych ubrań. Natomiast odzież znajdowała się w szafie. 

W sumie policjanci zabezpieczyli narkotyki, z których po podziale można byłoby uzyskać łącznie ponad 700 porcji handlowych, a przebywający w mieszkaniu 29-latek trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności całej sprawy, w tym również to, skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające i czy zajmował się ich rozprowadzaniem.

Na postawie zebranych materiałów i dowodów sąd zastosował już tymczasowy areszt wobec podejrzanego na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601-974-322 

 

 

Powiązane wiadomości