Ta strona używa plików cookie!
close

Zabezpieczone kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych – podejrzanym grozi teraz m.in. kara nawet 400 tys. zł grzywny 

Data dodania: 28 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z  Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego kolejnych  nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi teraz kara grzywny łącznie 400 tys. zł. oraz  kara pozbawienia wolności do 3 lat.   

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej  Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego, zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego, doprowadziły do ujawnienia  kolejnych nielegalnych automatów do gier. 

Mundurowi skontrolowali kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych czynności, policjanci zabezpieczyli na terenie gminy Nowa Ruda 4  automaty do gier. Na ujawnionych maszynach  zainstalowane były gry losowe, udostępniane w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. 

Wczoraj zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić teraz dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. 

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary  w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia  lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. 

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat. 

asp. szt. Paweł Petrykowski 

(Źródło - KPP w Kłodzku) 
Oficer Prasowy 
podinsp. Wioletta Martuszewska

 

Galeria

Powiązane wiadomości