Ta strona używa plików cookie!
close

Zaatakowali taksówkarza. Zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 6 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Mężczyźni, którzy zaatakowali taksówkarza na jednej z wałbrzyskich ulic, w ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia trafili w ręce tamtejszych policjantów i odpowiedzą teraz za pobicie oraz zniszczenie mienia. Za popełnione czyny grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Minęła godzina 23. To miał być normalny kurs jednego z taksówkarzy. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Po przyjeździe z pasażerami na jedną z wałbrzyskich ulic poprosił on o zapłatę za wykonany kurs. Nie otrzymał jej, a przy samochodzie nagle zebrała się grupa mężczyzn. Dwóch z nich siłą wyciągnęło pokrzywdzonego z pojazdu i zaczęło bić po całym ciele. W pewnym momencie 71-latkowi udało się wykorzystać chwilę nieuwagi agresorów. Wsiadł więc ponownie do pojazdu i odjechał. Kiedy ruszał, jeden z mężczyzn uderzył w jego auto, uszkadzając tylną lampę. Po przejechaniu kilkuset metrów taksówkarz zatrzymał się i wezwał pomoc.

Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu oraz Wydziału Kryminalnego tamtejszej komendy miejskiej zatrzymali 26-letniego mieszkańca odpowiedzialnego za popełnienie czynu, a nad ranem w ręce dzielnicowych z II Komisariatu wpadł jego o 8 lat starszy kolega – także wałbrzyszanin.

Obaj odpowiedzą teraz za pobicie, a 26-latek dodatkowo za zniszczenie mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Policjant zakłada kajdanki prowadzonemu mężczyźnie