Ta strona używa plików cookie!
close

Za znęcanie nad rodziną do tymczasowego aresztu

Data dodania: 10 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Na 2 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna zatrzymany przez lubańskich policjantów podejrzany o znęcanie się nad osobą najbliższą. Sprawca przebywając w miejscu zamieszkania notorycznie znęcał się fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną. Ponadto w trakcie awantury domowej groził pozbawieniem życia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W wyniku podjętych działań policjanci z lubańskiej komendy zatrzymali 32 - letniego mieszkańca, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą. Według przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń sprawca działał w od kwietnia do lipca br. W trakcie wszczynanych awantur mężczyzna popychał, szarpał oraz używał obelżywych słów wobec pokrzywdzonej, grożąc jej pozbawieniem życia. W związku z tym wprowadzono także procedury związane z „Niebieską Kartą”, aby pomóc kobiecie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w ramach prowadzonego postępowania zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP a Lubaniu
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 - 402 - 169

 

 

Powiązane wiadomości