Ta strona używa plików cookie!
close

Za rozbój na taksówkarzu trafili do aresztu – zostali zatrzymani przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Data dodania: 4 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na kierowcę taksówki. Łupem podejrzanych padły dwa telefony komórkowe, pieniądze oraz dokumenty. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni wymusili na kierowcy przejazd ulicami miasta i zabrali telefon komórkowy. Gdy pokrzywdzony poprosił o jego zwrot, pobili go, okradli i uciekli. Policjanci namierzyli podejrzanych kilka ulic dalej. Decyzją sądu mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

 Kilka dni temu dwaj mężczyźni wsiedli do jednej z taksówek w rejonie ulicy Kościuszki i poprosili o kurs na wrocławskie Śródmieście. Jadąc autem zmienili jednak plan, podjechali jeszcze w kilka innych miejsc zatrzymując się w konsekwencji przy ulicy Jedności Narodowej. Mężczyźni tam właśnie zabrali kierowcy taksówki telefon, a gdy poprosił on o jego zwrot, pobili, okradli i uciekli. Łupem podejrzanych padły dwa telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty i karty płatnicze.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście, po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, niezwłocznie zajęli się sprawą. Przeszukując pobliskie ulice namierzyli podejrzanych przy jednym ze sklepów.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 22 i 25 lat. Badanie wykazało 2.2 i 1.8 promila alkoholu w ich organizmach.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów usłyszeli zarzuty za rozbój. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo w świetle obowiązujących przepisów grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

 

 

Galeria