Ta strona używa plików cookie!
close

Za nękanie byłej partnerki trafił do aresztu

Data dodania: 19 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o uporczywe nękanie byłej partnerki. Ponadto mężczyzna groził pozbawieniem życia córce swojej byłej partnerki. W oparciu o zebrany materiał dowodowy sąd na wniosek prokuratury zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zgłosiła się  jedna z mieszkanek Legnicy. Kobieta oświadczyła, że jej kłopoty zaczęły się, kiedy oficjalnie zakończyła znajomość ze swoim partnerem. Według jej relacji, 39-latek nie pogodził się z tą decyzją. Miał nękać ją telefonami, sms-ami, nachodzić w miejscu zamieszkania i w pracy oraz wyzywać ją słowami powszechnie uważanymi za obelżywe i obraźliwe.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu  zajęli się tą sprawą. Mężczyzna nie odpuścił i 14 lipca  zagroził pozbawieniem życia 8-letniej córce swojej byłej partnerki, która miała stać na przeszkodzie ich miłości. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Mieszkańcowi Wrocławia przedstawiono zarzuty nękania oraz gróźb karalnych. Prokurator Rejonowy w Legnicy skierował wniosek do sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyzna zza krat będzie oczekiwał na swój proces. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert

nadkom. Krzysztof Zaporowski