Ta strona używa plików cookie!
close

Za nami Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Mundurowych Radków-Wrocław 2019

Data dodania: 8 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

To niezwykłe wydarzenie muzyczne, które zostało zainaugurowane w malowniczej scenerii Gór Stołowych, a zakończyło się we wrocławskim Rynku, w od piątku do niedzieli gromadziło liczne rzesze audytoriów, wsłuchanych w koncerty w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy, Orkiestry Policyjnej Wolnego Kraju Saksonia z Drezna oraz Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Zespoły te na co dzień biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach, zapewniając muzyczną oprawę ceremonii patriotycznych i państwowych, a w dniach 5-7 lipca zaprezentowały się dolnośląskiej widowni. Repertuar orkiestr był niezwykle szeroki i nie ograniczał się jedynie do klasyki. Muzycy wykorzystywali instrumentalną różnorodność zadziwiając publiczność różnymi aranżacjami utworów muzyki rozrywkowej. Niewątpliwie jedne z najbardziej emocjonujących momentów w ramach programu występów, przypadały na koncerty połączonych orkiestr, które odbyły się nad zalewem w Radkowie oraz na wrocławskim Rynku.

W trakcie festiwalu zaprezentowały się:

  • Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - Kapelmistrz nadkom. Adam Witiw,
  • Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy - Kapelmistrz mł. insp. Janusz Trzepizur,
  • Orkiestra Policyjna Wolnego Kraju Saksonia z Drezna - Dyrygent Torsten Petzold,
  • Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza - Naczelnik ppłk SG Leszek Mieczkowski

Występy orkiestr mundurowych to nie tylko uczta dla ucha, lecz również widowisko wizualne. Widok muzyków w galowych mundurach w połączeniu z szeroką paletą dźwięków wydobywających się z różnorodnych instrumentów przyciągał uwagę zarówno starszej jak i tej młodszej części widowni i z pewnością zapadnie jej na długo w pamięci.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Galeria