Ta strona używa plików cookie!
close

Z seniorami z Janowic Wielkich o bezpieczeństwie

Data dodania: 9 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórskie policjantki w ramach  realizacji działań prewencyjnych spotkały się z seniorami w świetlicy wiejskiej w Janowicach Wielkich. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Wzorowy senior”.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze oraz sierż.st. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji. Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Wzorowy senior” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

Podczas spotkania rozmawiano na wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj, kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”,  itp., a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Policjantki przypomniały seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w jaki sposób mogą z niej korzystać, a także przypomniały aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego opiekującego się rejonem zamieszkania. Podczas spotkania rozmawiano również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i znaczeniu elementów odblaskowych, które niejednokrotnie ratują zdrowie, a nawet życie.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjantki rozdały uczestnikom odblaski.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Galeria