Ta strona używa plików cookie!
close

Z promilami w organizmie, wieczorem po autostradzie – policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących tym samym pojazdem

Data dodania: 31 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Jeden jechał autostradą „zygzakiem” i wjechał w bariery energochłonne. Drugi jeździł po ruchliwym parkingu dla samochodów ciężarowych. Obaj na zmianę kierowali tym samym pojazdem. Zostali zatrzymani przez średzkich policjantów i trafili do policyjnego aresztu.

Dyżurny średzkiej policji otrzymał zgłoszenie od uczestnika ruchu, że jadąc autostradą A4 w kierunku Wrocławia zauważył inny pojazd, który poruszał się w niebezpieczny sposób. Kierowca jechał przysłowiowym „zygzakiem” od jednej do drugiej strony. W pewnym momencie uderzył bokiem w barierę energochłonną. Nie zatrzymał się jednak, tylko pojechał dalej.

Zgłaszający pozostawał w kontakcie z dyżurnym, na bieżąco informując go o położeniu pojazdu oraz o zachowaniu kierującego, który na przemian przyspieszał, a następnie hamował. W ten sposób kontynuował swoją niebezpieczną jazdę po autostradzie do najbliższego parkingu. Po zatrzymaniu kierujący zamienił się miejscem z pasażerem. „Nowy” kierowca odjechał w inną część parkingu, na którym panował wzmożony ruch pojazdów ciężarowych.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego na miejscu wylegitymowali dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że siedzący za kierownicą 33-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego 42-letni kompan niewiele mniej, bo 2 promile.

Ponadto funkcjonariusze na samochodzie ujawnili uszkodzenia, mogące świadczyć o wjechaniu na autostradzie w bariery. Ustalili, że sprawcą tej kolizji jest starszy z mężczyzn, który już w przeszłości odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i osadzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną z nimi przeprowadzone czynności procesowe. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. sztab. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093