Ta strona używa plików cookie!
close

Z promilami i zakazem prowadzenia pojazdów wsiadł do auta, bo chciał się dostać do sklepu

Data dodania: 7 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez policjantów z powiatu lubińskiego. Mężczyzna był już kilka razy zatrzymywany przez funkcjonariuszy. Policjanci wiedzieli, że nie powinien on siadać za kierownicę samochodu, gdyż posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje czyny odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i dotkliwa kara finansowa.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej pełniąc służbę w swoim rejonie zauważyli pojazd, a za jego kierownicą 45-letniego mieszkańca gminy Rudna. Policjanci dobrze znali tego mężczyznę, gdyż był już kilka razy zatrzymywany przez nich w związku z niestosowaniem się do zakazu sądowego. Po zatrzymaniu kierowcy potwierdzili w systemach policyjnych, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednak jak się okazało, to nie było jego jedyne przewinienie. Policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 2,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszom tłumaczył, że było mu zimno i postanowił 300 metrów podjechać samochodem do sklepu. Zrobił zakupy, napił się piwa i wracając do domu został zatrzymany.

Mężczyzna za swoją skrajnie nieodpowiedzialną jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 oraz bardzo dotkliwa kara finansowa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322