Ta strona używa plików cookie!
close

Z Komisarzem Lwem na drugą stronę drogi – działania prewencyjne funkcjonariuszy

Data dodania: 29 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Nie ma nic dziwnego w tym, że policjant lub strażnik miejski przeprowadza dzieci po pasach na drugą stronę jezdni, ale co w przypadku, gdy robi to lew? Taka niecodzienna sytuacja miała miejsce na jednym z przejść dla pieszych w Środzie Śląskiej. Policjanci uczyli tam blisko 150 przedszkolaków jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić po pasach na drugą stronę jezdni. Towarzyszył im gość specjalny – Komisarz Lew.

Działania odbyły się w ramach akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Każdy maluch miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dziedzinie wychowania komunikacyjnego. Dzieci, chociaż w parach, to jednak samodzielnie, z pełnym zaangażowaniem przechodziły po pasach. Po krótkim instruktarzu dotyczącym zasad prawidłowego pokonywania przejścia dla pieszych, a mówiących o tym, by na początku spojrzeć w lewo, potem w prawo i następnie znowu w lewo, a gdy nic nie jedzie, przejść na drugą stronę, przedszkolaki rozpoczęły ćwiczenia praktyczne.

Po drugiej stronie jezdni na każdego malucha czekała już miła niespodzianka w postaci elementu odblaskowego, który szczególnie w okresie jesienno-zimowym będzie niezbędnym elementem wpływającym na poprawę widoczności, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Natomiast przybicie przysłowiowej „piątki” z Komisarzem Lwem potwierdzało prawidłowe wykonanie zadania.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywa będzie zachętą dla rodziców i opiekunów do dalszej nauki swoich pociech w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

 

Galeria