Ta strona używa plików cookie!
close

Z dzielnicowymi o bezpiecznych wakacjach – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 12 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Już wkrótce wakacje. Trwają spotkania dzielnicowych z uczniami szkół podstawowych i przedszkolakami. Okazją do spotkania z lokalną społecznością są również festyny, tak jak ten zorganizowany w powiecie oławskim. Podczas festynów rodzinnych i spotkań w szkołach policjanci omawiają zagadnienia dotyczące „Bezpiecznych Wakacji”, a szczególnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Do tej pory dzielnicowi z Oławy i z Jelcza-Laskowic przeprowadzili kilkanaście spotkań z uczniami szkół podstawowych i dziećmi przedszkolnymi, m.in. w Miłoszycach, Bystrzycy, Ścinawie, Oławie, i Domaniowie, podczas których omówili podstawowe zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, w miejscu zamieszkania. Dzielnicowi omawiali z dziećmi i młodzieżą zagrożenia, na jakie mogą być narażeni uczniowie podczas wakacji (dopalacze, narkotyki, cyberprzemoc, kontakt z obcym), jednocześnie funkcjonariusze przestrzegali uczniów, jak się przed nimi ustrzec.

Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo związane z wypoczynkiem nad wodą. Funkcjonariusze podkreślali, ze najczęstszym powodem utonięć podczas letnich kąpieli jest wysoka temperatura, brak umiejętności lub przygotowania kondycyjnego do pływania i brak nadzoru nad dziećmi, u dorosłych – alkohol.

Policjanci poinformowali młodzież, że wiele osób korzystając z wakacyjnego wypoczynku nad wodą podejmuje zachowania ryzykowne: pływanie w miejscach niedozwolonych, gwałtowne ochładzanie organizmu w wodzie po dłuższym leżeniu na słońcu, skakanie na głowę szczególnie w miejscach zabronionych czy wykorzystywanie do pływania materacy lub innych przedmiotów do tego nie przeznaczonych.

W ramach kampanii prewencyjnej dzielnicowi rozdawali uczestnikom pogadanek i festynu ulotki z informacjami na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, zapobiegania oszustwom „na wnuczka” oraz ulotki promujące zawód policjanta.

Kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

 

Galeria

Powiązane wiadomości