Ta strona używa plików cookie!
close

XVII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach

Data dodania: 9 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Na obiektach Klubu Sportowego Górnik Polkowice po raz siedemnasty odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn. Policjantom kibicowało kilkaset dzieci z polkowickich przedszkoli, dla których funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji. Turniej honorowym patronatem objął Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Stadion Górnika Polkowice w miniony piątek stał się areną zmagań 9 drużyn złożonych przede wszystkim z policjantów województwa dolnośląskiego, ale nie tylko. Rywalizacja na piłkarskim boisku skłoniła też do udziału zespoły Urzędu Gminy w Polkowicach oraz Sędziów i Prokuratorów z Lubina.

Zwycięzcą XVII Turnieju o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach została drużyna KPP w Polkowicach I, która odnotowała 7 zwycięstw i 1 porażkę. Taki sam bilans gier zanotowali zawodnicy z KMP w Wałbrzychu, ale to polkowiczanie byli górą w bezpośrednim starciu z obrońcami tytułu pewnie wygrywając 2:0. Ostatnie, III miejsce na podium przypadło reprezentacji Techników Kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu . Puchar Fair Play, który został ufundowany przez Prezesa KS Górnik Polkowice Waldemara Jedynaka, otrzymała Drużyna Sędziów i Prokuratorów z Lubina. Najlepszym bramkarzem został wybrany Arkadiusz Pastula, a statuetka dla najlepszego strzelca przypadła Błażejowi Gromniakowi (obaj z KMP w Wałbrzychu).

Jak co roku na stadionie pojawiły się dzieci z polkowickich przedszkoli, które nie dość, że miały okazję zapoznać się z codzienną służbą policjantów poprzez prezentację pojazdów służbowych i policyjnego sprzętu, to również aktywnie włączyły się w doping, czym w oczywisty sposób pomogły polkowickim policjantom w wywalczeniu tytułu. Jak się okazało do zagrania w piłkę również chętnych dzieci nie brakowało i najmłodsi szturmem ruszyli na boisko podczas przerwy w rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa:

1. Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach I

2. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

3. Technicy Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

4. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

5. Reprezentacja Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Lubinie

6. Komenda Miejska Policji w Legnicy

7. Urząd Gminy w Polkowicach

8. Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu,

9. Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach II.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
sierż. szt. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096 

Galeria