Ta strona używa plików cookie!
close

XIX rejonowy finał konkursu "Razem Bezpiecznej" już za nami

Data dodania: 14 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów Wałbrzych

Drużyna Hufca Pracy z Wałbrzycha wygrała XIX rejonowy finał konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Finał rozgrywany był w murach Starej Kopalni w Wałbrzychu. Finaliści musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą Policji, bezpieczeństwa powszechnego, ustawy równościowej czy prewencji kryminalnej.

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły hufców z Dzierżoniowa, Bielawy, Ziębic, Bystrzycy Kłodzkiej, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich oraz Wałbrzycha. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każdy uczestnik rozwiązywał test pisemny. W drugiej części zespoły układały wiersze oraz tworzyły prace plastyczne, związane tematycznie z bezpieczeństwem.
 
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz DWK OHP.  Decyzją składu jury puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca, otrzymała drużyna OHP z Wałbrzycha, puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu za zajęcie II miejsca otrzymała drużyna OHP z Dzierżoniowa, natomiast puchar Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu przypadł drużynie OHP ze Świdnicy.

Gratulujemy!

Od kilkunastu lat edycje Konkursów Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” stanową ważny element współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu w zakresie działalności profilaktycznej i wychowawczej. Konkurs jest nie tylko okazją do rywalizacji między jednostkami OHP, ale przede wszystkim wartościową formą realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych wśród uczestników OHP.

W ramach przygotowań do konkursu uczestnicząca w nim młodzież zapoznawana jest m. in. z działalnością Policji, jej strukturami, zadaniami i uprawnieniami. Zdobywa również wiedzę dotyczącą zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia i reagowania na zdarzenia noszące znamiona przestępstwa, czy zapoznaje się z katalogiem praw człowieka.

Konkursowi „Razem Bezpieczniej” towarzyszył dodatkowy konkurs pn. „Dyskryminacja – to nie jest w modzie!”. Młodzież przygotowała prace w formie krótkiego  spotu reklamowego, zaadresowanego do młodych ludzi, a nawołującego do poszanowania drugiego człowieka bez względu na jego rasę, pochodzenie etniczne czy poglądy religijne.
 
Poniżej prezentujemy spot przygotowany przez zwycięzców XIX finału rejonowego konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” drużynę Hufca Pracy z Wałbrzycha.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło:
KMP w Wałbrzychu
KPP w Dzierżoniowie

 

 

Galeria