Ta strona używa plików cookie!
close

XI Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Data dodania: 7 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Przybliżenie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz przekazanie treści prewencyjnych dotyczących zagrożeń i ich unikania - to główne cele Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się w czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej w Tuszynie. Organizatorzy, w tym dzierżoniowscy policjanci, przygotowali szereg atrakcji dla uczestników. Były m.in. pokazy sprzętu, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz różnego rodzaju zabawy, gry i konkursy.

XI Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa rozpoczął się o godz. 12.00 na boisku Szkoły Podstawowej w Tuszynie. W trakcie imprezy odbyły się pokazy sprzętu, policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję utrwalić sobie wiedzę na temat numerów alarmowych oraz właściwego sposobu zgłaszania zdarzeń do dyspozytorów poszczególnych służb. Przeprowadzono także pokazy dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

W zabawach i rozmowach policjanci przybliżyli najmłodszym uczniom zasady zachowania się na drodze, rozmawiali z dziećmi na temat zagrożeń czyhających na nie ze strony obcych osób oraz o tym, jak należy zachowywać się w domu podczas nieobecności rodziców. Funkcjonariuszki ruchu drogowego zaapelowały do dzieci o noszenie elementów odblaskowych, bo są gwarancją dobrej widoczności na drodze.

Wrażeń i zabawy dla najmłodszych nie zabrakło, bo rozstawione zostały dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dzieci miały malowane twarze, rozdawane były gadżety w formie odblasków, a do tego można było sprawdzić się w różnego rodzaju konkursach i turniejach. Nie lada atrakcją dla dzieci były policyjne radiowozy, motocykle oraz pokaz tresury psa służbowego.

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa jest przedsięwzięciem edukacyjno - prewencyjnym z zakresu bezpieczeństwa organizowanym cyklicznie na terenie powiatu dzierżoniowskiego przez Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Tuszynie oraz gminny samorząd, na terenie którego odbywa się impreza.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

 

 

Galeria