Ta strona używa plików cookie!
close

X Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi i działania profilaktyczne policjantów wspólnie z leśnikami w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”

Data dodania: 4 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

W Złotoryi odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi połączony z policyjnymi działaniami profilaktycznymi „Bezpieczne Ferie”. Jubileuszowa X edycja rozgrywek miała na celu m.in. popularyzację sportu, edukację najmłodszych mieszkańców powiatu poprzez zabawy i gry oraz zacieśnienie kontaktów międzynarodowych pomiędzy reprezentacjami policji polskiej, czeskiej i niemieckiej. Tegoroczny turniej został objęty honorowym patronatem nadinspektora Tomasza Trawińskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 8 drużyn, w tym dwie zagraniczne. Rywalizacja była bardzo zacięta, a kibice niejednokrotnie byli świadkami wspaniałych akcji na boisku. W finale naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Złotoryjski Klub Sportowy Górnik Oldboys, którzy wygrali mecz i cały turniej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja policji z Goeriltz. Puchar Fair Play otrzymała drużyna policji z czeskiego miasta Blansko. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Andrzej Walasik z KPP w Polkowicach, miano króla strzelców turnieju wywalczył Stefan Heiduck z Goerlitz, najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Suchecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Tegoroczny turniej był wielkim świętem sportu ale i nie tylko. Kiedy zawodnicy walczyli o najlepsze wyniki, złotoryjscy policjanci wspólnie z pracownikami miejscowego nadleśnictwa zorganizowali zajęcia edukacyjne w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie”. Najmłodsi mieszkańcy powiatu rozwiązując rebusy i krzyżówki uczyli się bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w domu i na podwórku, podróżowania samochodem oraz poruszania się po drodze. Z kolei pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi zapoznawali dzieci z tematyką, którą zajmują się na co dzień, przedstawiając jednocześnie okazy zwierząt leśnych oraz ich ślady.

W przerwie rozgrywek zorganizowano dla dzieci zajęcia sportowe polegające na pokonaniu toru przeszkód i zdobyciu jak największej liczby goli. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ w roli bramkarza wystąpił Komisarz Lew - maskotka dolnośląskiej Policji. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały odblaski, zabawki, słodycze, napoje oraz upominki rzeczowe.

Współorganizatorami tegorocznego turnieju byli: Urząd Miejski w Złotoryi, Nadleśnictwo w Złotoryi oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Złotoryi.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Galeria