Ta strona używa plików cookie!
close

Wzorowy Senior w Lubinie - działania profilaktyczne policjantów i pracowników ZUS

Data dodania: 6 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci komendy powiatowej w Lubinie w ramach działań prewencyjnych pn. „Wzorowy Senior” spotkali się z osobami starszymi w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie. Poruszane były tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych oraz sprawnej komunikacji z dzielnicowym. Swoje uwagi, porady i spostrzeżenia przekazywali seniorom również pracownicy ZUS, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Z uwagi na powtarzające się co jakiś czas zgłoszenia o próbach oszustw na tzw. wnuczka czy fałszywego policjanta, funkcjonariusze lubińskiej komendy spotykają się z seniorami, omawiając metody działania przestępców, edukując i uświadamiając jak nie stać się ich ofiarą. Tym razem spotkanie odbyło się w „Domu Dziennego Pobytu Senior” w Lubinie.

Z uwagi na to, że oszuści bardzo często próbują wyłudzić pieniądze najczęściej od osób starszych, podając się za pracownika ZUS, w spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele tej instytucji. Podczas wystąpienia, seniorzy dowiedzieli się jak bezpiecznie zmienić swój rachunek bankowy czy przeliczyć emeryturę.

Policjanci wręczyli seniorom ulotki informacyjne, a także przekazali informacje jak i gdzie zgłaszać wszelkie niepokojące sytuacje. Funkcjonariusze zapoznali także uczestników spotkania z aplikacją „Moja Komenda”, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, sprawdzić jak najszybciej do niej trafić i nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Ważnym aspektem tego spotkania było również przypomnienie o obowiązujących przepisach w ruchu drogowym, dotyczących noszenia elementów odblaskowych. Policjanci uświadamiali jak ważne jest ich posiadanie i właściwe umiejscowienie na odzieży, plecakach i torebkach - w taki sposób, aby odblask był widoczny dla kierowców.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

 

Galeria