Ta strona używa plików cookie!
close

Wysłużonym mercedesem jechał tak szybko, że ściągnął na siebie uwagę policjantów. Kierowca miał przy sobie narkotyki

Data dodania: 18 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wywiadowcy z Wrocławia patrolowali wieczorem miejscowości położone na terenie powiatu wrocławskiego. W pewnym momencie zauważyli starszy model osobowego Mercedesa, który mimo bardziowielu lat spędzonych na drodze, przemieszczał się dość brawurowo. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, którego styl jego jazdy był na tyle dynamiczny, że zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Postanowili oni sprawdzić, dlaczego kierujący tak intensywnie eksploatuje wysłużonego już Mercedesa. Policjanci ujawnili w pojeździe marihuanę, a kierujący przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki.

38-letni mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości już na początku policyjnej interwencji był mocno zdenerwowany. Jego pobudzenie nie wynikało jednak wyłącznie z szybkiej jazdy, za którą został zatrzymany do kontroli. Policjanci od razu dostrzegli u niego symptomy, mogące świadczyć o tym, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających.
 
Po kilku chwilach sprawdzania pojazdu, wywiadowcy ujawnili w środku trzy tzw. skręty. Kierowca przyznał, że jest to marihuana. Powiedział również, że zażywał narkotyki kilka godzin wcześniej. Oprócz substancji znalezionej w samochodzie, funkcjonariusze ujawnili kolejne  kilkanaście porcji w domu mężczyzny. Wszystkie środki dokładnie zważono i zabezpieczono. Od zatrzymanego pobrano krew do badań, aby określić, czy znajdował się pod wpływem substancji odurzających w trakcie jazdy.
 
Teraz odpowie przed sądem za posiadanie substancji zabronionych. Jeśli badanie jego krwi na obecność narkotyków da wynik pozytywny, odpowie również za jazdę pod wpływem środka odurzającego.
 
W świetle obowiązujących przepisów może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
 
Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości