Ta strona używa plików cookie!
close

Wyrwał kobiecie torebkę z pieniędzmi i telefonem. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież na tzw. „wyrwę”. Sprawca jadąc na rowerze, mijając pokrzywdzoną zabrał jej torebkę z pieniędzmi i telefonem, a następnie odjechał. Okazało się, że działał w warunkach recydywy, w związku z czym za popełniony czyn grozi mu zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 7,5 roku.

Policjanci wydziału kryminalnego oławskiej komendy, po usłyszeniu komunikatu o kradzieży torebki sposobem na tzw. „wyrwę”, podanego przez dyżurnego jednostki, natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania podejrzanego o ten czyn. Po udaniu się na miejsce zdarzenia w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili rysopis sprawcy i kierunek, w którym odjechał. Sprawdzając okoliczne tereny, na obrzeżach miasta zauważyli rowerzystę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przeszukali go. Okazało się, że posiadał on przy sobie przedmioty należące do kobiety: portfel z pieniędzmi w kwocie 600 zł, telefon komórkowy oraz dowód osobisty. Po sprawdzeniu danych zatrzymanego policjanci ustalili, że jest to 24-letni mieszkaniec gminy Oława, który w przeszłości był już karany za różnego rodzaju przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko życiu i mieniu. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży mienia i dokumentów. Odzyskane przedmioty policjanci oddali właścicielce.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że 24-latek dopuścił się tego czynu w warunkach tzw. recydywy, kara ta może wynieść w jego przypadku nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497