Ta strona używa plików cookie!
close

Wyrwał kobiecie torebkę, uszkodził samochód i posiadał narkotyki

Data dodania: 22 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Na ulicy zaatakował kobietę wyrywając jej z ręki torebkę, a następnie uszkodził samochód osobowy na jednym z parkingów. Straty w tych sprawach szacuje się na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci z powiatu polkowickiego ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o te czyny. Jakby tego było mało, podczas zatrzymania w jego mieszkaniu ujawnili środki odurzające.

Policjanci z Komisariatu w Chocianowie współpracując z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego polkowickiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków.

Do zdarzeń doszło na terenie Chocianowa. Pierwsza sprawa dotyczyła zgłoszenia kradzieży damskiej torebki. Jak ustalili policjanci, sprawca zaatakował idącą chodnikiem 53-letnią kobietę i wyrwał z jej ręki torebkę, a następnie uciekł. Pokrzywdzona straciła nie tylko pieniądze, ale też ważne dla niej rzeczy osobiste, w tym dokumenty.

Kolejna sprawa, którą wyjaśniali chocianowscy policjanci dotyczyła uszkodzenia samochodu osobowego na jednym z niestrzeżonych parkingów. Auto miało wgniecenia oraz zarysowaną powłokę lakierniczą. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że tych dwóch przestępstw dopuściła się jedna osoba i ustalili podejrzanego, którego następnie zatrzymali. W miejscu zamieszkania 18 – latka policjanci znaleźli dodatkowo środki odurzające. Mężczyzna usłyszał we wszystkich tych sprawach zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600 – 229 – 096