Ta strona używa plików cookie!
close

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na Autostradzie A4

Data dodania: 13 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia otrzymali zgłoszenie o tragicznym w skutkach wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na Autostradzie A4 tuż przed Punktem Poboru Opłat Karwiany. Niestety w wyniku doznanych obrażeń jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu. Kolejny z uczestników zmarł po przewiezieniu do szpitala. Należy bezwzględnie pamiętać, że rejony węzłów autostradowych, wjazdy i zjazdy z dróg szybkiego ruchu oraz punkty poboru opłat to miejsca, w których kierujący muszą zachować szczególna ostrożność i koncentrację, ponieważ chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Na podwrocławskim odcinku autostrady A4 doszło do poważnego wypadku drogowego. Na 155 kilometrze tej drogi szybkiego ruchu kierujący samochodem dostawczym najechał na tył dwóch pojazdów osobowych. Auta te stały w kolejce do punktu poboru opłat.

Największą siłę uderzenia rozpędzonego pojazdu dostawczego przyjęła osobowa Skoda, w której znajdowały się 4 osoby. Niestety jedna z nich, podróżująca na tylnej kanapie, zginęła na miejscu, pomimo długotrwałej reanimacji. Kolejna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala wskutek urazu wielonarządowego.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi zorganizowali również niezbędne objazdy. Kierujący dostawczym busem był trzeźwy. Spowodowanie zdarzenia tłumaczył chwilową utratą czujności. Gdy zobaczył przed sobą stojące pojazdy, było już za późno na reakcję. Na autostradzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dlatego droga była zablokowana w obu kierunkach.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w rejonie punktu poboru opłat, kiedy do zdarzenia dochodzi na skutek najechania na tył pojazdu poprzedzającego. Policja będzie wnioskować o ustawienie w tym miejscu dodatkowych znaków, które jeszcze wyraźniej uświadomią kierowcom, że znajdują się w rejonie drogi, gdzie muszą bezwzględnie zwolnić i wzmóc swoją czujność.

Kierujący pojazdem dostawczym trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817   

 

Galeria