Ta strona używa plików cookie!
close

Wyłudziła pieniądze z firmy ubezpieczeniowej. Została zatrzymana przez lubińskich policjantów

Data dodania: 29 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi pewnej mieszkance powiatu lubińskiego, podejrzanej o wyłudzenie na szkodę jednej z firm ubezpieczeniowych. Kobieta najpierw podrobiła dokumenty z leczenia medycznego, a następnie za pośrednictwem sieci internetowej zgłosiła szkodę, dołączając fałszywą dokumentację.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pracowali nad sprawą wyłudzeń nienależnych świadczeń pieniężnych z polis ubezpieczeniowych. W wyniku pracy operacyjnej i zebranych informacji, zatrzymali w tej sprawie 36-letnią mieszkankę gminy Lubin.

Jak ustalili policjanci, podejrzana w miesiącu wrześniu br. wyłudziła z firmy ubezpieczeniowej, w której miała polisę, kwotę 5 tysięcy złotych. Kobieta najpierw podrobiła dokumenty - kartę informacyjną z leczenia szpitalnego i wyniki badań laboratoryjnych. Następnie zgłosiła w ubezpieczalni, że korzystała z leczenia w poradniach specjalistycznych w związku z ciężką chorobą.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, podejrzana nigdy nie była pacjentem żadnego z podawanych oddziałów, nie korzystała również z leczenia w poradniach specjalistycznych, a także nie istnieje w bazie danych wskazanego przez nią laboratorium.

Funkcjonariusze przedstawili 36 - latce zarzuty doprowadzenia ubezpieczyciela do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp.szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322