Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystywał sieć internetową w celu wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych

Data dodania: 2 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła, bez polskich znaków akcyzy i oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Sprawca oferował je do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych działań zlikwidowali przestępczy proceder polegający na wprowadzaniu do obrotu, za pośrednictwem sieci internetowej nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zatrzymano w tej sprawie 26 – letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu zabezpieczono m.in. papierosy z podrobionymi znakami towarowymi oraz nie posiadające jakichkolwiek znaków akcyzowych.

Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła z podrobionymi znakami towarowymi i bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. Sprzedaż prowadzona była za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Oprócz nielegalnego towaru w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli w tej sprawie komputery, telefony komórkowe oraz karty SIM.

W chwili obecnej funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym ustalają skalę procederu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozi mu wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz