Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystując nadarzającą się okazję, ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi. Jednak łupem nie cieszył się zbyt długo

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Wałbrzycha, który został zatrzymany przez policjantów z Jaworzyny Śląskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami, której dokonał, wykorzystując niezamknięte na klucz drzwi do jednego z mieszkań. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci ponownie przypominają, że warto zamykać drzwi wejściowe do naszego domostwa na klucz nawet wtedy, gdy mieszkańcy przebywają w domu.

O tej zasadzie zapomniała 50-letnia mieszkanka Jaworzyny Ślaskiej. W trakcie gdy właścicielka przebywała w swoim mieszkaniu, sprawca wykorzystując jej nieuwagę i niezamknięte na klucz drzwi wejściowe, wszedł do lokalu i z torebki pozostawionej w przedpokoju ukradł portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz gotówką.

Jednak złodziej nie cieszył się zbyt długo swoim łupem, ponieważ tuż po wyjściu z mieszkania został ujęty przez syna poszkodowanej. O całym zajściu kobieta powiadomiła dyżurnego świdnickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36–latka, przy którym znaleźli skradziony portfel z dowodem osobistym, prawem jazdy, kartami bankomatowymi oraz gotówką. Utracone mienie funkcjonariusze zwrócili właścicielce.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt.  Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

Powiązane wiadomości