Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystała nieuwagę klientki i ukradła torebkę

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież torebki. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 4 tysiące złotych. Sprawczyni działała w myśl zasady okazja czyni złodzieja, ponieważ pokrzywdzona w jedynym z miejscowych sklepów pozostawiła niestety na chwilę torebkę. Za kradzież podejrzanej o to przestępstwo grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 63-letnią mieszkankę Jeleniej Góry podejrzaną o kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło na początku lipca br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Pokrzywdzona pozostawiła na chwilę swoją torebkę. Zauważyła to 63-latka i postanowiła wykorzystać okazję. Jej łupem padła torebka wraz z pieniędzmi, dokumentami, kartami bankomatowymi oraz telefonem komórkowym. Łączne straty pokrzywdzona oszacowała na 4000 złotych.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona powiadomiła policję. Na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji oraz zapisu kamer monitoringu policjanci wspólnie z pracownikami ochrony wytypowali podejrzewaną o ten czyn kobietę. Została ona zatrzymana, 14 lipca br. kiedy kolejny raz pojawiła się w sklepie. W jej mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli część skradzionego mienia.

Teraz za kradzież grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o nie pozostawianie swoich rzeczy bez opieki, ponieważ jak pokazuję choćby ten przykład okazja czyni złodzieja.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490