Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystał skradzioną kartę płatniczą. Kilkanaście razy zapłacił nią za zakupy

Data dodania: 29 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posłużył się skradzioną kartą płatniczą. Okazało się, że kilkanaście razy zapłacił nią za zakupy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko tysiąc złotych. Teraz sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w kwietniu br. w Jeleniej Górze. 30 - latek okradł śpiącego na ulicy mężczyznę. Ukradł biżuterię, odtwarzacz przenośny, portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz kartę płatniczą a także telefon komórkowy.

Skradzioną kartę płatniczą postanowił wykorzystać i zapłacił nią kilkanaście razy za różne zakupy. Udało mu się skutecznie wykorzystać kartę 18 razy. Łącznie poniesione straty właściciel oszacował na blisko tysiąc złotych.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że ktoś go okradł, zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc działania w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu ustalili i zatrzymali 30-latka, który jak okazało się, jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy.

Teraz podejrzanemu za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204