Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystał kartę płatniczą innej osoby i zapłacił nią 30 razy za zakupy

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który posłużył się kartą płatniczą innej osoby. Mężczyzna 30 razy zapłacił nią za zakupy oraz dodatkowo podjął nieudane 4 próby. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze. Pokrzywdzona poniesione straty oszacowała na blisko 1000 zł. Zatrzymanemu grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze  zatrzymali 24-letniego  mężczyznę podejrzanego  o kradzieże z włamaniem na konto bankowe.

Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło między 18 a 21 sierpnia br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał kartę płatniczą innej osoby i zapłacił nią  za różne zakupy. Udało mu się  skutecznie wykorzystać kartę 30 razy oraz podjął nieudane 4 próby.  Poniesione straty właścicielka oszacowała na blisko 1000 zł.
Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że ktoś wykorzystał jej kartę, zawiadomiła o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu, wytypowali i zatrzymali 24-latka jako podejrzewanego o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Teraz odpowie on za kradzieże z włamaniem, za co  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490