Ta strona używa plików cookie!
close

Wychowankowie Wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży odwiedzili funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Data dodania: 10 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie policjantów z wychowankami Wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży. Podczas zajęć omówiono m.in. zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą zorganizowane zostało z inicjatywy wrocławskich policjantów i wpisuje się ono w założenia kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’.

Głównym celem realizowanego projektu było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego w trakcie wypoczynku letniego, szczególnie wakacji spędzanych nad morzem, jeziorem, rzeką, czy też podczas wycieczek górskich.

Wychowankowie Wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywności dowiedzieli się także, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny przebywając w domu, zwłaszcza pod nieobecność rodziców oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Funkcjonariusze prowadzący zajęcia omówili też z dziećmi i młodzieżą zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przestrzegali również przed konsekwencjami prawnymi, zdrowotnymi i społecznymi związanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Jedną z atrakcji podczas zajęć było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej pracy. Zaprezentował on m.in. sposób ujawnienia i zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia. Ponadto każdemu uczestnikowi zajęć wykonano pamiątkową daktyloskopię.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały policyjny radiowóz, a każdy z uczestników zajęć otrzymał kamizelkę odblaskową. W spotkaniu z policjantami wzięło udział około 50 osób.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – KMP Wrocław)

 

 

Galeria