Ta strona używa plików cookie!
close

Wszystkie służby mundurowe w jednym miejscu, by było bezpiecznie na drodze i nad wodą

Data dodania: 2 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W Lubinie odbył się piknik dla mieszkańców powiatu lubińskiego i okolic pod szyldem Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Inicjatorem całego przedsięwzięcia była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz lubińscy policjanci. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem z uwagi na szereg atrakcji, które oferowały wspólnie służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Głównym celem tych działań było propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacji, szczególnie w ruchu drogowym i nad wodą, a także przybliżenie specyfiki pracy służb mundurowych.

Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa dla mieszkańców Lubina i okolic zorganizowali lubińscy policjanci wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Do działań na rzecz bezpieczeństwa włączyły się również inne służby ratunkowe i instytucje, tj. , Straż Pożarna, Służba Celno-Skarbowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Pogotowie Ratunkowe, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Służba Więzienna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy oraz przedstawiciele ratownictwa górniczego. Podczas pikniku prezentowane były radiowozy, motocykle, wóz strażacki, karetka i inne pojazdy służb mundurowych biorących udział w tej akcji.

Dzięki ratownikom z Maltańskiego Legionu uczestnicy pikniku mieli możliwość nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, aby kiedy już dojdzie do zdarzenia, osoby poszkodowane miały szansę przeżycia.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy, który włączył się również do działań, mieszkańcy mieli możliwość usiąść w symulatorze dachowania, po wyjściu z którego każdy zgodnie mówił, że to była krótka lekcja ucząca pokory na drodze. To jest bardzo ważne w czasie wakacji, gdzie spotykamy się z brawurą, zbyt dużą prędkością i lekceważeniem przepisów ruchu drogowego, które często kończą się tragicznie dla uczestników wypadków drogowych.

Bezcenne jest również pomaganie ofiarom wypadków drogowych poprzez oddawanie krwi, dlatego też do działań włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, promując oddawanie krwi, które nic nas nie kosztuje, a może uratować ludzkie życie.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w postaci konkursów, nagród, upominków, możliwości obejrzenia motocykla i radiowozów policyjnych, wozu strażackiego i karetki pogotowia, a także pojazdów innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym kraju. Ogromne zainteresowanie u najmłodszych wzbudziła również możliwość zobaczenia z bliska broni czy założenia hełmu bojowego.

Maluchy, ich rodzice i opiekunowie zostali zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, które mają zapewnić im bezpieczeństwo na drodze, kiedy poruszają się po zmierzchu. W czasie trwania pikniku policjanci znakowali również rowery.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i służbom mundurowym za udział w Dolnośląskim Pikniku Bezpieczeństwa, mając nadzieję, że takie wspólne akcje przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i ograniczenie wypadków drogowych.

Elementy odblaskowe i nagrody dla dzieci zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria