Ta strona używa plików cookie!
close

Wszedł z bronią do serwisu AGD i ukradł mienie – został zatrzymany przez policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany

Data dodania: 5 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara do 12 lat pozbawienia wolności nawet grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry, a podejrzanemu o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym w serwisów sprzętu gospodarstwa domowego. Zamaskowany napastnik zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i oddał w kierunku jednego z mężczyzn strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Do zdarzenia doszło 30 września br. około 13.00 w Jeleniej Górze w jednym z serwisów AGD. 22-latek zamaskowany kominiarką, wtargnął do pomieszczenia firmy, zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i w kierunku jednego z nich oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Były to dwa telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD, dokumenty i gotówka.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 22-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Został on zatrzymany. Okazało się wtedy, że czynu tego dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

22-latek po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490