Ta strona używa plików cookie!
close

Wspólne działania polkowickich policjantów i strażników miejskich w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Data dodania: 23 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Trwają policyjne akcje „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, podczas których polkowiccy policjanci realizują różne działania mające wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych podczas wakacji. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi, którym przybliżają zasady bezpiecznego wypoczynku. Ostatnio policjant wspólnie z funkcjonariuszką Straży Miejskiej przeprowadzili prelekcje dla dzieci uczestniczących w półkolonii w Polkowickim Centrum Animacji.

Tematem przewodnimi podczas rozmowy z dziećmi było oczywiście szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji, a w szczególności zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze uczulali, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę i jakich zasad należy przestrzegać, aby nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji. Nie zabrakło również czasu na omówienie najważniejszych kwestii z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po zakończonej prelekcji uczestnicy półkolonii organizowanej przez Polkowickie Centrum Animacji otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze, które należy umieścić w widocznym miejscu poruszając się po zmroku.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria