Ta strona używa plików cookie!
close

Wsiadł do pojazdu, który czyścił studzienki burzowe i odjechał nim - był pijany i miał przy sobie kokainę

Data dodania: 30 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci patrolujący pieszo teren ulicy Świętego Antoniego, zauważyli mężczyznę, który zaczepia przechodniów i jest wobec nich wulgarny. Mając to na uwadze, funkcjonariusze postanowili podjąć wobec niego interwencję. Podczas legitymowania, do policjantów podeszli pracownicy wykonujący nieopodal roboty inżynieryjno-budowlane. Wtedy okazało się, że mężczyzna ten wcześniej wsiadł do pojazdu robotników podczas czyszczenia studzienek kanalizacji i przejechał nim kilkadziesiąt metrów. Za swoje czyny podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Nie wiadomo, czym kierował się 45-latek, który wsiadł do pojazdu pracowników służby inżynieryjno-drogowej. Samochód był pozostawiony przez robotników w pobliżu prac, jakie wykonywali przy studzienkach kanalizacyjnych.

Mężczyzna skorzystał z faktu, że silnik był uruchomiony i przejechał nim kilkadziesiąt metrów.

Przegoniony przez robotników, zaczął biegać po ulicy i zaczepiać przechodniów. Zauważyli to policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej we Wrocławiu, którzy patrolowali pieszo okolice ścisłego centrum.

Funkcjonariusze podjęli wobec mężczyzny interwencję. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenia policjantów doprowadziły do ujawnienia przy mężczyźnie kilku porcji kokainy.

Podejrzany usłyszał już zarzuty krótkotrwałego zaboru pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu