Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławski policjant wziął udział w międzynarodowej imprezie sportowej IPA Games w Portugalii

Data dodania: 31 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Stolica Portugalii to miejsce, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji „IPA Games”. Wrocławski policjant, jako jedyny reprezentant Polski, wystartował w zawodach i pobił na nich swój życiowy rekord w biegu na 5 kilometrów. W palącym słońcu, rywalizując z 350 policjantami z całego świata, uzyskał czas 18 minut i 5 sekund. Igrzyska, tak jak ich pierwowzór, rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia, podczas której przedstawiciele sekcji narodowych mogli zaprezentować się zgromadzonej na stadionie publiczności. Sportowe zmagania trwały cały tydzień.

Międzynarodowa policyjna impreza odbyła się w dniach 13-19 maja 2018 roku w Lizbonie. W zawodach wzięło udział 350 policjantów z 25 krajów. Oprócz zawodników z takich krajów jak Brazylia, Izrael, Kanada, Turcja, Republika Południowej Afryki, Cypr, w Igrzyskach wystartował reprezentant Polski, wrocławski policjant asp. szt. Paweł Jankowski z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wrocławski funkcjonariusz walczył z trudnymi podbiegami i upalną temperaturą, która w dzień zawodów wyniosła 30 stopni Celsjusza. Nie przeszkodziło mu to jednak na osiągnięcie życiowego rekordu w biegu na 5 kilometrów i uzyskanie czasu 18 minut i 5 sekund. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 8 miejsca w kategorii Open i 4 w swojej kategorii wiekowej na około 200 zawodników.

Oprócz dyscyplin biegowych, w ramach Igrzysk, odbyły się rozgrywki w siatkówce, koszykówce, futsalu oraz strzelectwie.

Wrocławski policjant trenuje biegi od 7 lat. Z powodzeniem startuje w krajowych oraz międzynarodowych zawodach. Asp. szt. Paweł Jankowski jest doświadczonym funkcjonariuszem z blisko 20-letnim stażem służby. Niejednokrotnie zdobywał już medale dla Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w tym również na arenie międzynarodowej.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Dariusz Rajski
693 – 403 – 817

 

 

Galeria