Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławski policjant szkolił seniorów z samoobrony

Data dodania: 9 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusz od lat prowadzi zajęcia „na macie”, ucząc wrocławskich seniorów technik samoobrony. Policjant Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mł. asp. Michał Kawalec na co dzień zajmuje się zagadnieniami z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki społecznej. Przeprowadził właśnie kolejne zajęcia, ucząc najskuteczniejszych technik obrony i podnosząc poczucie bezpieczeństwa osobistego wśród wrocławskich seniorów.

Zajęcia z samoobrony odbyły się w salach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i zostały zorganizowane z okazji „Wrocławskich Dni Seniora”. Policjant wyjaśnił najpierw uczestnikom, jak należy prawidłowo wezwać pomoc w sytuacji znacznego zdenerwowania. Następnie seniorzy uczyli się podstawowych technik uderzeń i najskuteczniejszych sposobów obrony. Poznali sposoby na oswobodzenie się w sytuacji, gdy agresor złapie ich za torebkę lub nadgarstek. W spotkaniu udział wzięło 45 osób.

Wrocławski policjant od lat zajmuje się zagadnieniem bezpieczeństwa osobistego. Był trenerem na 6 kolejnych edycjach działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”. Obecnie funkcjonariusz zaangażowany jest w projekt „Potrafię – Reaguję”, organizowany wspólnie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Młodszy aspirant Michał Kawalec służy w Policji od 7 lat. Od dziesięciu lat trenuje krav magę. Funkcjonariusz jest instruktorem samoobrony, kickboxingu oraz taktyk i technik interwencji. To specjalista z zakresu walk w bliskim kontakcie oraz podejmowania interwencji wobec osób agresywnych.

Policjant po skończonej służbie najchętniej trenuje na macie i doskonali się w sztukach walki. Jest instruktorem samoobrony i prowadzi zajęcia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Funkcjonariusz w 2017 roku zdobył srebro na XIII Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Mistrzostwa są najważniejszą tego typu imprezą BJJ w sezonie. Startował w kategorii Masters 1 (białe pasy, - 76 kg). Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817

 

Galeria