Ta strona używa plików cookie!
close

Wrocławski policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data dodania: 30 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjant z komendy miejskiej we Wrocławiu będący w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył niebezpieczny manewr mężczyzny, który jechał oplem i niemal zderzył się z innym samochodem. Kiedy kierowca zatrzymał swój pojazd, policjant podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę, po czym wezwał na miejsce patrol. Po badaniu okazało się, że jest on nietrzeźwy i ma promil alkoholu w organizmie. Podejrzany tłumaczył się, że wsiadł do auta po alkoholu, bo zadzwoniła do niego żona i szybko musiał wrócić do domu. Zatrzymanemu może teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Sycowskiej we Wrocławiu. Około godziny 17.50 policjant Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej we Wrocławiu, będący po służbie, zwrócił uwagę na kierującego oplem. Kiedy funkcjonariusz wyjeżdżał z jednej z posesji, kierowca jadący z przeciwnej strony nagle znalazł się na jego pasie ruchu i niemal doprowadził do zderzenia. Tor jego jazdy wskazywał na to, że może on prowadzić samochód pod wlewem alkoholu.

Policjant zareagował natychmiast i chwilę później wykorzystał moment, gdy kierowca opla zatrzymał swój pojazd. Funkcjonariusz podbiegł do niego i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Wezwał też patrol pełniący aktualnie służbę.

Badanie potwierdziło fakt, że zatrzymany kierowca jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że wsiadł do za kierownicę swojego samochodu po alkoholu, ponieważ zadzwoniła do niego żona i musiał szybko wrócić do domu.

O dalszym losie 39-letniego kierowcy zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817